ВІДБУЛОСЯ СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ ОБЛАСНОЇ РАДИ

29 листопада відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери, з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму.

В його роботі взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, а також голови зазначених вище постійних комісій Валерій Зуб, Анатолій Заліський та Іван Чаус.

Відповідно до плану роботи обласної ради на 2011 рік, депутати, насамперед, розглянули питання порядку денного спільного засідання: “Про стан здоров’я та фізичного виховання учнівської молоді області”.

За підсумками розгляду першого питання депутатами та профільними структурними підрозділами обласної виконавчої влади будуть підготовлені пропозиції для подальшого вироблення відповідних рекомендацій.

На обговорення спільного засідання постійних комісій також було внесено питання “Про розгляд заяви товариства з обмеженою відповідальністю “Екологія – сервіс” щодо включення цілісного майнового комплексу бази відпочинку, розташованого за адресою: АРК, м. Ялта, вул. Сеченова, 13-А, в перелік об’єктів, що підлягають приватизації”, по якому депутатів поінформував заступник начальника управління комунального майна обласної ради Сергій Свиридов. Депутати прийняли рішення винести це питання на розгляд сесії обласної ради.

Після завершення спільного засідання постійні комісії продовжили свою роботу окремо, розглянувши свої планові питання.

НІЖИНСЬКІ ДЕПУТАТИ ХОЧУТЬ ТАК ЖЕ ЕФЕКТИВНО ПРАЦЮВАТИ, ЯК І ОБЛАСНА РАДА

П’ята частина депутатів Ніжинської міської ради вступили до лав Партії регіонів. Про це вони повідомили під час прес-конференції, що відбулась в Чернігові 23 листопада. 

Головна мета такого кроку за словами народних обранців — об’єднання заради громади міста! Депутати, які увійшли до Партії регіонів представляють 10 мажоритарних округів Ніжина та були висунуті різними політичними силами, такими як: Партія зелених, Батьківщина, Сила та честь, Ліберальна партія України.

Депутат обласної ради Анатолій Мирошниченко відзначив, що цей крок зроблений заради об’єднання ніжинської міської ради, направлення її роботи в конструктивне для міста русло. «Я думаю, що це лише початок. Це має стати прикладом і для депутатів інших рад Чернігівщини та України в цілому. Досить блокувати трибуни заради політичної риторики. Час об’єднуватись довкола конкретних справ на користь людей. Час об’єднуватись всім довкола програми президента України Віктора Януковича».

Голова Ніжинської міської організації Партії регіонів, секретар Ніжинської міської ради Олег Кірсанов зазначив, що незабаром буде прийнято рішення про вступ нових членів і до фракції Партії регіонів. «І це символічно, що 22 листопада в День свободи 10 депутатів влились в ряди нашої партії. Я теж хочу наголосити — процес об’єднання не закінчується на цьому, він відкритий. Фракція Партії регіонів відкрита для конструктивних ідей, для людей, які за мету ставлять — розвиток територіальної громади міста Ніжина».

ВІДКРИТО НОВЕ ПРИМІЩЕННЯ СІЛЬСЬКОГО КЛУБУ ТА БІБЛІОТЕКИ

Взимку цього року приміщення, у селі Радомка де були розташовані будинок культури і бібліотека, постраждало від пожежі і подальшій експлуатації не підлягало.

Розглядалось декілька варіантів розміщення закладів культури і було вирішено зробити ремонт частини будівлі сільської ради, яка практично не використовувалась.

Перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради від партії Регіонів С. Прокопенко на облаштування приміщення, придбання звукопідсилюючої апаратури спрямував кошти в сумі 10 тисяч гривень, виділені йому на виконання депутатських повноважень.

Посильну допомогу громаді надали ДП “Семенівський лісгосп”, Радомське лісництво, ДП “Семенівкарайагролісгосп”, сільгосппідприємство “Дружба”.

Відділом культури і туризму за рахунок спецкоштів були придбані фарба, штори, стелажі для літератури.

Завдяки підтримці багатьох людей, організацій, підприємств, працівників культури сільський голова М.Ф. Новик організував чіткий графік роботи, і до Дня працівників сільського господарства приміщення було здано в експлуатацію.

Учасники художньої самодіяльності – вчителі, працівники культури – підготували чудовий святковий концерт, який став дійсним підтвердженням барвистого таланту землі радомської.

З ТУРБОТОЮ ПРО ЛЮДЕЙ

Кожен день депутата обласної ради від Партії регіонів, начальника обласного управління ветеринарної медицини Віктора Дмитровича Кульбако сповнений турботами сільчан, котрі обрали його своїм представником в області.

Нещодавно в оселях сільчан сіл Мармизівці та Макушисі сталася подія, котра завдала їм значних матеріальних збитків. Через збій в електромережі вийшли з ладу комп’ютери, холодильники, пральні машини, інша складна побутова техніка.

Через перенапругу зламався і холодильник в фельд-шерсько-акушерському пункті. Отож для мене, як голови села, гостро постало питання, де взяти кошти на його ремонт?

І тут вкотре прийшов на допомогу Віктор Дмитрович. Через свого помічника-консультанта Юрія Павлішена депутат передав громаді 1000 гривень на відновлення холодильника та 500 гривень на придбання медикаментів.

НЕБАЙДУЖІСТЬ ЙОГО КРЕДО

З серпня 2011 року в Прилуках по вулиці Садовій, 60 працює громадська приймальня депутата обласної ради від Партії регіонів Мухи Володимира Анатолійовича. Прийом громадян здійснюється ним особисто, а також його помічником-консультантом.

Жителі Прилуччини звертаються до депутата з різних причини. Найчастіше людей хвилюють питання безробіття, матеріальної та юридичної допомоги.

Володимир Анатолійович дуже уважно та відповідально ставиться до кожної з порушених виборцями проблем, після чого населенню надаються усні або письмові консультації, вирішуються питання матеріальної допомоги.

Муха В.А. бере участь у засіданнях колегій Прилуцької райдержадміністрації, де також виносить на розгляд проблеми виборців. За це жителі Прилуцького району щиро вдячні Мусі В.А. за його небайдужість та людяність.

Не залишаються поза увагою Володимира Анатолійовича діти сироти та позбавлені батьківського піклування. У Прилуках він відвідує обласний будинок дитини «Надія» і дошкільний навчальний заклад «Дитячий будинок інтернатського типу». Щоразу приїздить туди не з пустими руками. Комп’ютер, книжки, конструктори, різноманітні іграшки, фломастери та олівці — це неповний перелік дарунків, які з радістю приймали малюки від депутата.

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ УПРАВЛІННЯ ТА РОЗПОРЯДЖЕННЯ ОБ’ЄКТАМИ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

На засіданні, яке 23 листопада провів голова комісії Микола Стрілець, було розглянуто двадцять питань порядку денного, з яких депутатів поінформував начальник управління комунального майна обласної ради Володимир Сидоренко. Вони стосувалися надання дозволів комунальним підприємствам на списання з балансу майна, встановлення для окремих організацій зменшеного розміру плати за оренду приміщень у будівлях комунальної власності області тощо.

Також комісія погодила пропозиції до плану своєї роботи на 2012 рік, розглянула інформацію про стан надходження платежів від приватизації та відчуження майна спільної власності територіальних громад області у 2011 році.

Найбільш гострі дискусію викликало питання «Про розгляд звернення ТОВ «Екологія-Сервіс» про включення цілісного майнового комплексу бази відпочинку у м. Ялта до переліку об’єктів приватизації». Після його детального обговорення члени комісії прийняли рішення щодо задоволення заяви ТОВ «Екологія-Сервіс» за умови надання погоджень відповідними органами виконавчої влади та місцевого самоврядування за місцем розташування об’єкту.

НЕРОЗРИВНИЙ ЗВ’ЯЗОК З ЖИТЕЛЯМИ ОКРУГУ

Це — основа плідної діяльності депутата обласного самоврядування, переконаний Валерій Зуб — депутат облради від селища Варва, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. І тримає він його, не тільки допомагаючи варвинчанам, котрі адресують депутату-земляку й знаному лікарю-онкологу, десятки й десятки звернень, а й частенько буваючи на малій батьківщині.

Коли місцева проблема потребує вирішення на обласному рівні чи постає перед непе-реборним бар’єром — відсутністю коштів, з надією спрямовуємо погляди до наших обранців. «Низку проблем нашої територіальної громади, — розповідає Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва, — вирішуємо у тісній взаємодії з депутатами обласної ради С.А. Гайдаєм, В.Д. Кульбако і В.О. Зубом. Зокрема, Валерій Олексійович наразі допомагає втілити у життя задум увічнити на Алеї слави селищного парку видатних варвинців. Завдяки його фінансовій підтримці виготовляються борди з портретами знаних земляків. Першими прикрасять майбутнню алею уславлених варвинців світлини Героїв Радянського Союзу і Соцпраці».

Нещодавно, перебуваючи у селищі, В.О. Зуб також оглянув оновлену котельню ЦРЛ і недобудований басейн гімназії, бо питання спрямування коштів на ремонт системи опа-лення лікарні та демонтажу безнадійного будмайданчика — теж у полі зору депутатів Валерія Зуба і Віктора Кульбако. За ініціативи районної ради нині об’єкт незавершеного будівництва — басейн гімназії, рішенням облради передано у районну власність, з тим, аби кошти від його демонтажу було залучено на потреби цього закладу. І депутатський супровід таких питань сприяє їх вирішенню.

НА ОДНІЙ — МОЛОДІЖНІЙ — ХВИЛІ СВЯТКУВАВ ДЕНЬ СТУДЕНТА З ПРИЛУЦЬКОЮ МОЛОДДЮ ДЕПУТАТА ОБЛАСНОЇ РАДИ АНАТОЛІЙ МИРОШНИЧЕНКО

Ось і постукало 17 листопада в двері студентів. А вони (як двері, так і студенти) завжди відкриті для веселощів, посмішок і свята. Студентам Прилук пощастило особливо. Адже напередодні свята вони отримали чудовий подарунок від депутата обласної ради Анатолія Костянтиновича Мирошниченка — можливість побачити виступ чи не найвідомішого в Україні колективу — гурту ТІК.

Безпосередньо день студента Анатолій Костянтинович студентів зустрів із родиною Педагогічного коледжу. Його візит став знаменною подією для усіх присутніх. Вдячний колектив педагогів та студентів підготував для депутата обласної ради символічний подарунок, а саме ручку, що є прикладом вдячності за опіку і підтримку, яку благодійник надає молоді Прилук. «Ми будемо вас підтримувати і дуже будемо раді, коли ви будете до нас заходити, цікавитись нашим життям. Ми вам дуже дякуємо за те, що ви так переймаєтесь проблемами молоді», — наголосила у своїй промові директор Педагогічного коледжу Ольга Попенко.

У ЩОРСІ ВІДБУЛОСЯ ВИЇЗНЕ ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ СІМ’Ї, МОЛОДІ, СПОРТУ ТА ТУРИЗМУ

Спочатку депутати на чолі з головою комісії депутатом-регыоналом Іваном Чаусом ознайомилися зі станом спортивних споруд районного центру, побувавши на стадіоні “Колос”, у дитячо-юнацькій спортивній школі, у гімнастичній залі районного дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Дружба” та в Щорській гімназії, де планується спорудження спортивної зали. А потім відвідали дитячий будинок сімейного типу родини Куценків, в якому виховується 10 дітей.

Враховуючи, що в інтернатних установах області налічується велика кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, пов’язаних родинними стосунками, влаштування яких до сімейних форм виховання можливе лише разом, є доцільним створення дитячих будинків сімейного типу у Бобровицькому, Ічнянському, Менському Семенівському, Талалаївському, Чернігівському районах (діє по 3 групи дітей, зв’язаних родинними стосунками), Корюківському (5 груп), Ніжинському та Новгород-Сіверському районах (по 2 групи).

Наприкінці роботи засідання постійної комісії обласної ради з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму виступив голова райдержадміністрації Олександр Грабовський, який поінформував депутатів про заходи місцевої влади щодо вирішення соціально-економічних питань Щорського району.

АНАТОЛІЙ МЕЛЬНИК РАЗОМ ІЗ АНАТОЛІЄМ ЗАЛІСЬКИМ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У РОБОТІ ШОСТОЇ СЕСІЇ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

15 листопада голова обласної ради Анатолій Мельник разом із депутатом обласної ради Анатолієм Заліським взяли участь у роботі шостої сесії Чернігівської районної ради шостого скликання.

В її порядок денний було внесено близько двадцяти питань, першим із яких було заслухано звіт голови районної ради Михайла Литвина.

Виступаючи на пленарному засіданні, голова обласної ради Анатолій Мельник, зокрема, зазначив, що в районі за звітний рік зроблено немало, але ті проблемні питання, які були висвітлені під час обговорення звіту, зможуть бути вирішеними лише після якісних змін в системі місцевого самоврядування та внесення відповідних поправок до Закону України “Про місцеве самоврядування”. І головна умова при цьому – забезпечення дієвого механізму субсидіарності. Тобто потрібно надати з центру місцевим радам стільки влади і повноважень, які вони можуть самостійно виконати аби забезпечити ефективну життєдіяльність територіальних громад. Адже принцип субсидіарності відповідатиме запитам наших людей, забезпечить необхідну матеріальну і бюджетну базу рад, які будуть реальними господарями на місцях.

Проте, як наголосив виступаючий, Чернігівському району є чим пишатися: протягом дев’яти місяців поточного року значно зросло виробництво промислової продукції, розширилися площі посівів озимини та майже на третину підвищилося виробництво зернових культур.